Posted in Uncategorized

Meble loft świetnie pasujące do industrialnych wnętrz

Meble loft świetnie pasujące do industrialnych wnętrz Posted on Listopad 10, 2018

W czasie urządzania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością należy zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do całej koncepcji oraz tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft oraz w których pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkanie

Styl industrialny w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego typu wystrój ma oczywiście swoje specyficzne cechy. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują przede wszystkim surowe materiały. Odsłonięty beton, szczegóły konstrukcyjne lub odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżacjach nie materiały, które należy ukryć, lecz swego typu zdobienie i miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest do tego przestronnie, a otwarte przestrzenie dodatkowo podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach ozdobne klasyczne meble wyglądałyby co najmniej mało spójnie, wskutek tego należałoby zatroszczyć się o dostosowanie poszczególnych detalów aranżacji i dopełnić ją słusznie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją i niejednokrotnie wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy zapewnia wytrzymałość, a jednocześnie po mistrzowsku komponuje się z aranżacją całego wnętrza. Detali drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych cudownie wygląda surowe drewno z wyrazistym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje również sam projekt. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – detale dekoracyjne mogą zaburzać integralność aranży. Należałoby wiedzieć, że meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu choćby palety euro. Wśród propozycji wytwórców wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje niemniej jednak atrakcyjnych projektów, które na pewno przypadną do gustu adoratorom stylu industrialnego. Pozwala to przystosować zarówno meble, jak i samą aranżację do indywidualnych preferencji domowników.